Фактори втрати слуху

Існує величезна кількість факторів втрати слуху. Одним з найголовніших чинників втрати слуху можна назвати зміни з віком. Інша актуальна причина втрати слуху - шум. Гучний шум може викликати проблеми зі слухом.

Шум міського транспорту в мегаполісах, в метро. Якщо голосно слухати музику в плеєрі або на дискотеці також можуть виникнути проблеми зі слухом. Також втрата слуху може бути викликана захворюваннями інфекційного характеру, антибіотиками і стати наслідком перенесених стресових ситуацій.

Втрату слуху обумовлюють хронічні ЛОР-захворювання, черепно-мозкові травми. При закупорці вушної сірої слухового проходу може спостерігатися значне зниження рівня слуху, а також наступ глухоти при несвоєчасно наданні допомоги.

У разі нещасного випадку середнього вуха і порушеннях роботи слухового каналу виникає кондуктівнаяпотеря слуху, яку так само називають проводить. При нервових пошкодженнях нейронів настає сенсоневральна втрата слуху.

У багатьох ситуаціях тимчасова втрата слуху може бути усунена при призначенні правильного лікування і усунення фактора, який викликав порушення слуху. Якщо в будь-якому випадку медицина безсила, то виникає необхідність в застосуванні слухового апарату. Крім перерахованих вище факторів існує і інші менш поширені причини втрати слуху.

Вік і слух

У літніх людей сиве волосся, слабкий зір і спостерігається руйнування чутливих слухових рецепторів. За статистикою 25% людей пенсійного віку страждають порушеннями слуху. Після 70 років проблеми зі слухом спостерігаються практично у 45% людей. Вікова втрата слуху є однією з найбільш поширених видів глухоти.

Вченими в Бельгії проводилися дослідження, в ході яких було встановлено кілька важливих фактів про віковий втрати слуху. Були виявлені причини вікової втрати слуху, серед яких важливу роль зіграла генетична схильність пацієнтів. Виявилося, що вікові порушення слуху можуть бути спадковими. Тестування піддали 1000 чоловік у віковому діапазоні від 45 до 75 років. Були отримані аналізиДНК випробовуваних пацієнтів.

Досліджувався ген, який регулює обмін калію в клітинах в равлику вуха. Зміни гена, що відповідає за обмін речовин, зокрема калію, тягнуть за собою багато факторів основним, з яких є постійний сильний шум на робочому місці. В результаті виникає професійна глухота. Втрата слуху в літньому віці виникає також у зв'язку з впливом інших несприятливих чинників.

Корекція втрати слуху

На сьогоднішній день відомо два способи корекції слуху. Ці методи застосовні при сенсоневральної втрати слуху. Один з них - придбання слухового апарату, який допомагає частково або практично повністю відновити колишній рівень слуху і отримати нормальну розбірливість людської мови.

Другий метод - кохлеарна імплантація - коли при найважчій ступеня втрати слуху посилений звуковий сигнал за допомогою слухового апарата не відновлює слух, а необхідно хірургічне втручання.